‘Ben buranın yerli patatesiyim’! Belediye başkan adayı vaatlerini sıraladı

Maraş Caddesi’ndeki Musa Anter Parkında düzenlenen miting için polis, barikat kurup, önlem aldı. Alana getirilen kamyonetin kasasına çıkıp, gelenleri selamlayan daha önce de 5 kez bağımsız milletvekili adayı olan İdris Ahi, barikat dışında kendisini izleyenleri de alana davet etti. Konuşması sırasında sık sık ‘ver coşkuyu’ deyip açılan müzik sesi eşliğinde konuşan Ahi, seçmenlerden oy istedi.

VAADLERİNİ SIRALADI

Vaatlerini de sıralayan Ahi, “Şu an miting alanımız kalabalık. Ben buranın yerli patatesiyim. Yerli patates varken, niye yabancılar gelsin. 31 Mart’ta beni seçerseniz icralık olan su faturaları üzerindeki icraları kaldıracağım, suyu ücretsiz yapacağım, belediye halk otobüslerini ücretsiz halkın hizmetine sunacağım. Evlenmek isteyen gençlerin düğün masraflarını belediye bünyesinde karşılayacağım. Taziye yemekleri haramdır, taziye yemeklerinin kaldırılması için de takipçi olacağım. Benim Van için 81 projem var. Hepsini hayata geçireceğim” dedi. Konuşmasının ardından kamyonet kasasından inen Ahi ile görüşmek isteyenler birbirlerinin önüne geçmeye çalıştı. 

100 BİN KİŞİ BEKLERKEN 100 KİŞİ GELDİ

2023 milletvekili seçiminde de aday olan Ahi’nin 100 bin kişi beklediği mitinge 100 kişi gelince “Dışarıdaki arkadaşlar size zarar vermeyeceğim içeri girin. Bir içeri gelin. Eğer bir ithal patates olsaydı burayı doldurmuş olurdunuz. Yerli patates burada. Patatesinize sahip çıkın” diyerek tepki göstermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x